10 Eylül 2021

2021-2022 Eğitim-Öğretim Sistemi Hakkında Bilgilendirme

Değerli Öğrencilerimiz,

 

Üniversitemizin 2021-2022 akademik yılı 11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. 

Üniversitemizde hazırlık sınıfı, önlisans programları ve lisans bölümlerinde AKTS değeri temel alınarak %40’ının uzaktan öğretim, %60’ının yüz yüze öğretim yoluyla verilmesine karar verilmiştir.

Fakülteler ve Meslek Yüksekokulunun güz dönemi müfredatlarında yer alan derslerin hangilerinin uzaktan ve yüz yüze olacağını Fakülte ve Meslek Yüksekokulu kurulları tarafından kararlaştırıldıktan sonra web sitemizde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. 

Salgın koşulları nedeniyle güz döneminde derse devam zorunluluğu aranmayacaktır. 

Yüz yüze verilmesi kararlaştırılan derslerin eş zamanlı olarak ilgili öğretim elemanı tarafından uzaktan eğitim sistemi olan BlackBoard üzerinden çevrim içi olarak da yayınlanacak ve tüm dersler kayıt altına alınacaktır.

Binalarımızda COVID-19 küresel salgınıyla mücadelenin temeli olan maske, mesafe ve temizlik kuralı uygulanmaktadır. Derslikler ders aralarında sürekli havalandırılarak güvenli kampüs ortamı yaratılacaktır. 

Bina girişlerinde öğrencilerimize HES kodu sorgulaması yapılacak olup riskli olduğu tespit edilen kişilerin binalara girişine izin verilmeyecektir. 

Eğitim sistemimizin aksamaması için Üniversitemiz öğrencilerinin COVID-19 aşılarının tamamlaması ya da son 72 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi ibraz etmeleri önem arz etmektedir. Kendi sağlığımız ve çevremizdekilerin sağlığını koruyabilmek için en etkin yöntemin aşı olduğunu unutmayalım. 

Sağlıklı bir öğretim dönemi geçirmenizi dileriz.

 

İstanbul Galata Üniversitesi Rektörlüğü