• 2021-2022 Eğitim-Öğretim Sistemi

  Değerli Öğrencilerimiz,

   

  Üniversitemizin 2021-2022 akademik yılı 11 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. 

  Üniversitemizde hazırlık sınıfı, önlisans programları ve lisans bölümlerinde AKTS değeri temel alınarak %40’ının uzaktan öğretim, %60’ının yüz yüze öğretim yoluyla verilmesine karar verilmiştir.

  Fakülteler ve Meslek Yüksekokulunun güz dönemi müfredatlarında yer alan derslerin uzaktan ve yüz yüze eğitime göre düzenlenmiş hali Fakülte ve Meslek Yüksekokulu kurulları tarafından kararlaştırıldıktan sonra web sitemizde paylaşılacaktır.

  Salgın koşulları nedeniyle güz döneminde derse devam zorunluluğu aranmayacaktır. 

  Yüz yüze verilmesi kararlaştırılan derslerin eş zamanlı olarak ilgili öğretim elemanı tarafından uzaktan eğitim sistemi olan BlackBoard üzerinden çevrim içi olarak da yayınlanacak ve tüm dersler kayıt altına alınacaktır.

  Binalarımızda COVID-19 küresel salgınıyla mücadelenin temeli olan maske, mesafe ve temizlik kuralı uygulanmaktadır. Derslikler ders aralarında sürekli havalandırılarak güvenli kampüs ortamı yaratılacaktır. 

  Bina girişlerinde öğrencilerimize HES kodu sorgulaması yapılacak olup riskli olduğu tespit edilen kişilerin binalara girişine izin verilmeyecektir. 

  Eğitim sistemimizin aksamaması için Üniversitemiz öğrencilerinin COVID-19 aşılarının tamamlaması ya da son 72 saat içerisinde alınmış negatif sonuçlu PCR testi ibraz etmeleri önem arz etmektedir. Kendi sağlığımız ve çevremizdekilerin sağlığını koruyabilmek için en etkin yöntemin aşı olduğunu unutmayalım. 

   

  Sağlıklı bir öğretim dönemi geçirmenizi dileriz.

  İstanbul Galata Üniversitesi Rektörlüğü

   
 • Uzaktan Eğitim Faaliyetleri

  2020 yılında Yüksek Öğretim Sistemine katılım sağlayan Üniversitemizde salgın süresince eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim sistemi olan Blackboard Learn-Collaborate sistem çözümü ile gerçekleştirilmiştir. 2020-2021 Diş Hekimliği Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilerimiz uzaktan eğitim sistemimiz ile salgın koşullarında güvenli ve sorunsuz bir şekilde eğitim-öğretim faaliyetlerine katılmışlardır. 

   

  Fakültelerimiz bünyesinde yer alan 13 bölümümüzde etkinliklerimiz ile birlikte 177 sanal ders etkinliği gerçekleştirilmiştir. Derslerin dönem içi ve dönem sonu değerlendirmeleri uzaktan eğitim sistemimiz olan sanal kampus sisteminde gerçekleştirilmiştir. Değerlendirmeler kapsamında ödev, ödev veya sunum gibi interaktif değerlendirme araçları kullanılmıştır. Değerlendirmeler süresince sınav güvenliği karma soru-cevap ve Turnitin ile intihal uygulamalarının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

   

  Salgın, Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilen webinar ve workshop gibi etkinlikler de uzaktan eğitim yöntemi olan Blackboard Learn-Collaborate sistem çözümü ile gerçekleştirilmiştir. Bu bağlamda uzaktan eğitim sistemimiz salt öğretim faaliyetlerinin değil sosyal etkinliklerin de gerçekleştirildiği bir alan olmuştur.

   

  Uzaktan eğitim sistemimizin alt yapısını oluşturan Blackboard Learn-Collaborate sistem çözümü için ayrıca öğrenci ve öğretim üyelerimiz için “Kullanım Kılavuzları” oluşturularak e-posta ile gönderim sağlanmış ve web sayfamızda yayınlanmıştır. Uzaktan eğitim süresince öğrencilerimize her türlü duyuru SMS ve e-posta aracılığı ile ulaştırılmıştır.

   

  Detaylı bilgi için uzem@galata.edu.tr adresine ulaşabilirsiniz.