Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

İstanbul Galata Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personel ve öğrencilerinin gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerini en üst seviyede kullanmalarını sağlamakla yükümlüdür.

BlackBoard Uzaktan Eğitim Platformu

İstanbul Galata Üniversitesinde BlackBoard uzaktan eğitim platformu kullanılmaktadır. http://sanalkampus.galata.edu.tr adresinden bütün derslerine ulaşabilmektedirler. 

E-posta adresi

Üniversitemize kaydolan öğrencilerimize adi.soyadi@galata.edu.tr şeklinde e-posta adresleri verilmektedir ve 100GB e-posta kotası bulunmaktadır. Öğrenciler Üniversite yönetimi ile bütün haberleşmesini kendilerine verilen e-posta hesapları üstünden gerçekleştirmektedir.

E-posta kullanım dosyası.

Ofis Programları

Her öğrencimize e-posta hesaplarına tanımlanmış 5 adet Ofis 365 lisansı bulunmaktır. Bilgisayar veya mobil cihazlarına ücretsiz şekilde yükleme yaparak programları kullanabilmektedirler.

Bulut depolama alanı

Öğrencilerimizin ödevlerini ve dosyalarını saklayabilecekleri 2TB kapasiteli OneDrive bulut depolama alanları mevcuttur. Öğrenci oldukları süre boyunca kullanabilmektedirler.

İnternet Kullanımı

Öğrencilerimiz Kampüslerimizde “Galatauniversity-Student” SSD’sini kendilerine verilen e-posta adresleri ve şifreleri ile kullanabilmektedirler.

Laboratuvar 

Öğrencilerimiz Üniversitemizde bilgisayar laboratuvarlarındaki tam donanımlı bilgisayarları ders dışında kullanabilmektedirler. 

Ekibimiz

İzzet SUCU- Bilgi İşlem Daire Başkanı - izzet.sucu@galata.edu.tr

Murat TUFAN- Bilgi İşlem Uzman - murat.tufan@galata.edu.tr